TOP 10 PREZENTÓW DIY W STYLU EKO
18.12.2019

Grudzień to dla nas bardzo intensywny czas świątecznych spotkań, wigilii pracowniczych i wszelkiego rodzaju mikołajków. Co roku o tej porze nasze biuro zamienia się w fabrykę Świętego Mikołaja, a my jak najprawdziwsze elfy staramy się, by każdy dostał swój prezent na czas! 

Prezenty wykonane własnoręcznie cieszą się ogromną popularnością. W przeciwieństwie do kupowanych upominków, w prezenty DIY wkładamy o wiele więcej, bo przede wszystkim swój czas, zaangażowanie oraz przede wszystkim serce. 🙂

1. Świeczki z wosku naturalnego.

Świece z wosku pszczelego są niezwykle zdrowe, wpływają korzystnie i kojąco na organizm człowieka. Do wykonania własnej świeczki potrzebujemy wosku, który możemy kupić w sklepie pszczelarskim lub zamówić online, knota – białego sznureczka, dwóch patyczków, gumki recepturki oraz filiżanki. Do roztopionego wosku można dodać też kilku kropli olejku eterycznego.


2. Kosmetyki naturalne typu mydło, kule do kąpieli, peelingi, sole, szampon, kremy.

Ogromną zaletą kosmetyków DIY jest fakt, że sami decydujemy o ich składzie. Możemy eksperymentować z ich recepturą oraz samodzielnie wybierać najlepsze, najszlachetniejsze składniki, zioła, nierafinowane olejki itd.


3. Ręcznie malowana torba na zakupy.

Bawełniana torba na zakupy to całe szczęście już nie tylko modny „eco” gadżet. Własnoręcznie malowana torba na zakupy będzie zarówno niezwykle miłym, ale również praktycznym upominkiem dla naszych bliskich w duchu „less waste” i „zero waste”


4. Ręcznie robiona siatka na zakupy ze starych firanek, prześcieradeł.

Zamiast wyrzucać stare niepotrzebne już firanki, materiały można uszyć z nich praktyczne worki na zakupy, które doskonale nadają się do warzyw, owoców. Ponadto w przeciwieństwie do foliowych siatek jednorazowych są wytrzymalsze, nie zaśmiecają środowiska. 


5. Las  w słoiku. 

Miniaturowych rozmiarów zagajnik szczelnie zamknięty w szklanym słoju, to trend, który podbił serca miłośników roślin i zieleni. 


6. 365 pozytywnych sentencji na każdy dzień w słoiku.

Oryginalny słoik z motywacyjnymi sentencjami będzie wspaniałym upominkiem dla bliskiej osoby, który z pewnością urozmaici jej codzienność.


7. Biżuteria ręcznie robiona w stylu boho.

Niezwykle efektowna biżuteria w stylu boho to propozycja na prezent dla miłośniczek modnej i oryginalnej biżuterii. 


8. Rzeczy robione na drutach typu szalik, sweter.

Ręcznie robione na drutach swetry, szaliki to wyjątkowy podarek, który umili najbliższym chłodniejsze dni i będzie zawsze przypominał im o Tobie. 


9. Własnoręcznie robione kubki, talerz, cały zestaw.

Ręcznie malowane kubki to świetny pomysł na urozmaicenie codzienności. W zależności od preferencji kubek DIY można wykonać w prosty sposób markerem do porcelany lub farbami. 


10. Zestaw domowych konfitur i przetworów, np.: dżemy, konfitura z malin, nalewka, konfitura rozgrzewająca do herbaty.

Samodzielnie robione konfitury i przetwory wytwarzane według tradycyjnych, domowych receptur będą się pięknie prezentować, jeśli włożysz je w dekoracyjne słoiki z unikalną etykietą.