TEAM BUILDING – 5 ZMYSŁÓW
17.11.2019

Organizacja team buildingu to nie lada wyzwanie, zwłaszcza gdy chce się zaplanować event, który pozostanie na długo w pamięci uczestników. Przy organizacji tego typu wydarzeń zawsze staramy się zaskoczyć Klienta oryginalnym pomysłem, który również nam jako agencji eventowej przyniesie wiele doznań i radości podczas jego realizacji. 🙂

Zmysły – wszyscy je mamy, korzystamy z nich codziennie, ale jednocześnie często nie doceniamy ich możliwości. A to przecież dzięki nim zwiększają się nasze zdolności poznawcze, a wszystkie doznania mogą być zintensyfikowane. Jak możemy wykorzystać wszystkie zmysły, aby lepiej poznać nowe miejsce?

Tym razem postanowiliśmy zaproponować odkrywanie naszego pięknego Wrocławia wszystkimi zmysłami!


W ramach team buildingu przygotowaliśmy dla jego uczestników 4 stacje warsztatowe – każdą poświęconą innemu zmysłowi. Tym sposobem w pierwszej kolejności zawitaliśmy do Wrocławskiej Piekarni – magicznego miejsca na mapie Wrocławia. Uczestnicy od przekroczenia progu poczuli otaczający ich korzenny zapach piernika. Pierwszym zadaniem było rozpoznanie konkretnych przypraw po zapachu, następnie pod okiem piernikowego specjalisty uczestnicy przyrządzili swoje unikatowe mieszanki przypraw i na ich bazie wypieką własne pierniki.


Jakie dźwięki kojarzą Wam się z miastem? Klakson, tupot stóp w drodze na przystanek tramwajowy, pikanie sygnalizacji świetlnej… ale Wrocław to znacznie więcej! To lasy, ogrody, śmiejące się dzieci, ciche zaułki i bardzo głośne koncerty. Cała feeria dźwięków, składających się na piękną różnorodność. Uczestnicy bawili się w odgadywanie, w jakim miejscu miasta jesteśmy oraz zobaczyli film pokazujący różne zakątki Wrocławia wraz z odgłosami. Następnie wzięli udział w warsztatach gry na instrumentach świata w przepięknym ART Hotelu położonym w sercu miasta.


Zwiedzenie to głównie zmysł wzroku – patrzenie, obserwowanie, fotografowanie…. Na stanowisku związanym ze zmysłem wzroku zaprosiliśmy uczestników do fascynującego świata grafiki artystycznej w Muzeum Pana Tadeusza, w którym warsztat składał się z dziesiątek dziwnych narzędzi sprawiającej wrażenie magicznej pracowni, w której powstają niesamowite dzieła. Na zajęciach uczestnicy wykonali własne odbitki graficzne w technice linorytu.


Wrocław bardzo wielu osobom kojarzy się z krasnalami, które w coraz większej liczbie pojawiają się w różnych zakątkach miasta. Oglądamy je, robimy im zdjęcia, a co by było, gdybyśmy je dotknęli?
Poprosiliśmy uczestników, aby zamknęli oczy i jedynie za pomocą dotyku spróbowali odgadnąć jakiego krasnala mają w dłoniach czy to krasnal kucharz? A może motocyklista? 🙂