SŁOWO NA TEN ROK – KLIMAT!
31.01.2020

JAK TWORZYĆ EVENTY PRZYJAZNE ŚRODOWISKU?

Klimat prosi o uwagę już od dobrych kilku lat – kryzys, zmiany klimatyczne, zlot klimatyczny. Trudno nie zauważyć gołym okiem, co dzieje się na Ziemi. Patrzymy na dzisiejszą aurę za oknem i tęsknie wyczekujemy prawdziwej zimy, a w poszukiwaniu śniegu nie jeździmy już do Karpacza tylko do Tromso (tak, tam na północy Norwegii).

Trendy ekologiczne i zero waste widoczne są w produkcji i organizacji wydarzeń już od kilku lat, a ich siła z roku na rok tylko rośnie, wciąż nie jest to jednak mainstream. Ochrona środowiska nie jest już kaprysem czy modą, ale staje się koniecznością, którą musimy brać pod uwagę podczas realizacji i organizacji wydarzeń. Coraz więcej Klientów zwraca uwagę na elementy, które pozwalają tworzyć eventy przyjazne Ziemi.

Co jest najważniejsze, aby event miał szansę być ekologiczny? Naszym zdaniem – rozwaga, zdrowy rozsądek i umiar! Naprawdę nie trzeba kupować wielu niepotrzebnych gadżetów firmowych, które zalegają po evencie w magazynach firmowych a zapakowane są w kilka foliowych opakowań. Jeżeli chcesz obdarować swoich gości – zrób to z głową, zaproponuj im coś, co naprawdę im się przyda i nie będzie stanowiło dodatkowego „śmiecia”. 

Z jakimi zagadnieniami wiąże się organizacja imprezy w duchu zero – waste? Na co zwrócić uwagę podczas przygotowywania takiego wydarzenia?

Elementów tej ekologicznej układanki jest oczywiście znacznie więcej – tak naprawdę każdy nasz wybór, każda decyzja zostawia jakiś ślad węglowy, mając to ciągle z tyłu głowy łatwiej działać pro-ekologicznie i z poszanowaniem natury. 

Jeżeli chcecie żeby Wasze wydarzenie było tworzone z większą dbałością o klimat, ale nie wiecie od czego zacząć, chętnie pomożemy Wam w zastosowaniu dobrych praktyk. Porozmawiajmy o tym przy organizacji Waszego eventu. Pamiętajcie – każdy krok i każda decyzja się liczy!